Recepty:Kuře na paprice


[editovat] Suroviny

Kuřecí stehna nebo špalíky, sůl, černý pepř - celý, nové koření - celé, 1 cibule, olej, sladká paprika, minutka guláš (Vitana) / kuře na paprice (Kotány), gulášové koření (Vitana), půl bujónu, hladká mouka, sladká smetana.

[editovat] Postup

Kuřecí stehna nebo špalíky se vaří cca 40 minut v tlakovém hrnci s troškou soli, černým pepřem (10 kuliček), novým kořením (5 kuliček), 1 cibule v celku i se slupkou lehce nakrojenou v cca 1 litru vody.

Po cca 40 minutách odstavíme a necháme dojít (do samovolného povolení pokličky tlakového hrnce). Poté vývar slijeme přes cedník.

Do prázdného hrnce dáme trochu oleje, do něho lžíci sladké papriky, lžíci minutka guláš (Vitana) nebo lžíci kuře na paprice (Kotány), půl lžíce gulášové koření (Vitana). Pozor na koření mající v sobě hodně soli. To vše dobře rozmíchat zavlažna a postupně ohřívat. Nalít vývar + půl bujónu (na zlepšení chuti) a přivést k varu.

Přidat rozmíchanou hladkou mouku (3-4 lžice) ve studene vodě a na závěr vmíchat sladkou smetanu a pár minut povařit. Podle potřeby dosolit.Kategorie: Recepty

Citováno z „http://wiki.viakis.net/index.php/Recepty:Ku%C5%99e_na_paprice

Celkem zobrazeno 7 097x. Poslední změna 20:36 v 13. 7. 2013.


Navigace
Hledání

Tato stránka
Kontext
Speciální stránky